Wierni czytelnicy- przyłącz się! :)

wtorek, 20 listopada 2012

Garść pokus, czyli konkursowe aktualności ;)


 Po dłuższej nieobecności pozostaje mi zawołać: "Blogosfero- witaj, ach witaj!!" :)

 Stęskniłam się za Wami :*

 A teraz po czułościach przygotujcie się psychicznie  na przypływ mojej pisaniny, he he ;D Pomyślałam, że temat konkursów z pewnością Was zainteresuje, także na początek ulokowałam w jednym miejscu wszystkie te, które mnie osobiście szczególnie zainteresowały i podzielę się z Wami informacją o nich :)
 Sama również biorę (lub wezmę) w nich udział, i do tego samego gorąco Was zachęcam, bo warto- nagrodami są same naturalne wspaniałości! :)1. Konkurs na blogu "Śliwki robaczywki"

 Autorka tego niezwykłego bloga- Ewel- zorganizowała cykl konkursowy, nazwany "Mydlany Tydzień Nepalski".


Konkursy bardzo oryginalne, bo powiązane z naturą w pachnącym egzotyką stylu... i obfitujący w kuszące nagrody dla blogerów :)

 Do wygrania są:

-  robione ręcznie w Nepalu naturalne mydełka- do wyboru w wariantach różanym (mój faworyt ;)) lub cedrowym z kadzidłem.
 Oba mydła zawierają świeże mleko klaczy, które przewyższa nie tylko krowie, ale i nawet mleko ośle jeśli chodzi o jego wpływ na skórę- zawiera bowiem niezwykle obfitą zawartość odżywczych składników: zdrowe tłuszcze, białka i witaminy, np. witaminę C, w które jest aż 14 razy bogatsze niż w przypadku mleka krowiego. Mleko klaczy zawiera również szereg antyoksydantów, które wyłapują wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Skóra pielęgnowana mydłem z tym mlekiem odwdzięczy się jędrnością, promiennością i gładkością.

- mydła inspirowane jogą: Yogini - Mleczno-różane mydło z Ashwaganha, czerwoną glinką i miodem, Yogini - Jaśminowe mydło z Ashwagandha i figowcem pagadowym, Yogini - mydło z Ashwagandha oraz lawendą i bzem, Yogini - Ogórkowe mydło z Ashwagandha i Shatavari, Yogi - Sandałowe mydło z Ashwagandha, kadzidłem i szafranem

Ciekawostka: W mydłach użyto Ashwagandha. Jest to zioło, które w naturalny sposób wzmacniają żeńską energię.
Jest to jedna z najważniejszych roślin w Ayurvedzie – tradycyjnej medycynie hinduskiej, będąca jednocześnie przedmiotem stale rosnącego zainteresowania współczesnej nauki. Roślina o łacińskiej nazwie Withania somnifera w Indiach wymieniana jest jako Ashvagandha, Hayahvaya, Vajigandha (sanskryt), Asgandh (hindu). W języku angielskim Withania somnifera nosi nazwę Winter Cherry.
Withania somnifera jest rośliną krajów subtropikalnych. Roślina ta występuje we wschodniej Afryce, w Iranie, Iraku, Afganistanie, Indiach, Izraelu, Etiopii. Uprawiana na szerszą skalę jest w środkowych Indiach, dlatego często nazywa się ją indyjskim żeńszeniem. W języku polskim najczęściej używa się nazwy witania.

- mydełka z mlekiem jaka: egzotyczne lawendowe mydło oraz miodem i czerwoną glinką Wild Earth

 Jaki- których mleko wzbogaca skład naturalnych mydeł Wild Earth- zamieszkują wysokie partie Himalajów. Mleko jaka jest tak naprawdę błędną nazwą – jaki to samce, a mleko pochodzi od samic o znacznie mniej znanej nazwie – nak, lub dri. Potocznie jednak mleko to nazywa się po prostu mlekiem jaka. Jaki hodowane są na dużych wysokościach i rzadko schodzą poniżej 3000 m. Mogą wspiąć się nawet na wysokość ponad 6100 m. Na tych wysokościach żywią się skubiąc dzikie zioła i trawę, co znacznie
wzbogaca ich mleko.

2. Konkurs na fanpage'u sklepu Biobella.

Co zrobić aby wygrać uniwersalnie łagodny krem odżywczy, którego mogą używać nawet małe dzieci, oraz zestawy próbek kosmetyków nowej marki na naszym rynku- Alpaderm... ?

 Przed upływem daty 24 listopada wystarczy napisać krótki komentarz na fanpage'u sklepu Biobella o tym, co według Was „odróżnia kosmetyki organiczne Alpaderm od zwykłych kosmetyków” oraz udostępnić informację o konkursie na swojej stronie na facebooku, albo w innymi miejscu w sieci (np. na swojej stronie www, na blogu, na forum – na którym jesteście aktywni, lub na innym portalu) i przesłać organizatorom informację o tym.

 Szczegóły konkursu i regulamin znajdują się na stronie sklepu Biobella:


Konkurs pierwotnie miał trwać do 14 listopada, jednak został przedłużony do 24 listopada :)

Jako zadanie konkursowe należy wymyślić hasło reklamowe naturalnych produktów e-Fiore chroniących skórę przed nadchodzącą zimą. Możecie inspirować się asortymentem ile dusza zapragnie ( znajdziecie go pod adresem www.e-fiore.pl) ale pamiętać należy, iż haseł zgłosić można max. 5 :) Oprócz tego należy zadeklarować "lubienie" sklepu na facebook'u i bloga wśród "Obserwujących" i zamieścić u siebie o tym informację.

 Nagrody są oczywiście naturalnie i zimowo praktyczne zarazem: dla zwycięskiego śmiałka został przewidziany komplet:  masło shea + olej arganowy.

 Po szczegóły zapraszam na oficjalny blog sklepu e-Fiore i WieFiorki:


 4. Konkurs na blogu "Marta Figluje"

Sympatyczna autorka bloga- Marta Figluje- razem z marką Koalane organizuje konkurs, który również wymaga innowacyjnego pomysłu :) Spośród zgłoszeń zostanie wyłonionych trzech twórców, którzy otrzymają luksusowe olejki do ciała frangipannier.

 Pod konkursowym postem należy zamieścić uzasadnienie: "Czym kieruję się w wyborze kosmetyków naturalnych?" i spełnić kilka innych wymogów wyznaczonych przez Martę :)

 Co ciekawe, rozwiązanie przypada akurat na Mikołajki ;)A propos konkursów... ;)Zgłoszenia można dodawać do północy- zapraszam i zachęcam do wykazania się odwagą i pomysłem :) Już kilka osób zawalczyło o zestawy pielęgnacyjnych kosmetyków- gratuluję kreatywności i zachęcam pozostałych do przyłączenia się do plejady przyrodniczych osobowości ;)


 I jak- w którym konkursie spróbujecie- bądź już próbujecie- szczęścia?

 Czy są według Was zachęcające?

 Napiszcie koniecznie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz