Wierni czytelnicy- przyłącz się! :)

poniedziałek, 13 czerwca 2011

Argile Provence- oczyszczający cud w płynie


 Mydło ma doprowadzić skórę do stanu czystości- to nie ulega wątpliwości ;)
Jeżeli mydło pozostawia białawy nalot na skórze, wysusza ją i wywołuje podrażnienia- lepiej odstąpić od jego używania, bo niczym dobrym dla naszego zdrowia się nie przysłuży... 


 Alergiczna skóra sprawia wiele kłopotu... 
  Wybór kremu, szamponu, czy nawet  mydła staje się w przypadku alergii trudnym zadaniem.  Osoba dotknięta takową przypadłością musi dobierać produkty kosmetyczne albo metodą prób i błędów, albo wykonać testy alergologiczne, dające dokładne informacje o alergenach niekorzystnie działających na jej skórę i na podstawie wyników takich badań analizować informacje o składzie z etykiety  danego kosmetyku.

 Alergikom ( i nie tylko :) ) polecam delikatne mydło naturalne Argile Provence Alep.

 Miałam przyjemność przetestowania tego łagodnego preparatu o składzie przedstawiającym się nastepująco:  aqua, Potassium palm kermelate*, potassium olivate*, sodium chloride, glycerin*, caprylyl capryl glucoside, Laurus nobilis oil*, glyceryl caprylate, potassium undecylenate, potassium hydroxide, tetrasodium glutamate diacetate.

* składniki pochodzenia z uprawy ekologicznej.  
Ważne informacje dla Eko-świadomych! : 
  Formuła gwarantuje, że nie zawiera parabenów, sztucznych barwników, perfum pochodzących z syntezy, bez składników alergennych.
99 % wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego.

17 % wszsytkich składników pochodzi z upraw ekologicznych.

 Formuła mydła składa się w 100% ze składników naturalnych i biodegradacyjnych. Więcej niż 90% składników respektuje naturalne środowisko.
Ów kosmetyk jest Ecologiczny i Biologiczny - posiada certyfikat Ecocert sas 32600 L'Isle.


 Powyżej przedstawionego mydła w płynie Argile Provence Alep używałam zarówno do kąpieli, jak i do mycia rąk.

Efekt ? Bardzo dobry. 
 Skóra jest lekko nawilżona, wyraźnie gładsza i odżywiona.
  Co prawda każdy inaczej reaguje na konkretne zapachy, ale woń mydła w płynie Argile Provence  Alep mogę bezpiecznie okreslić jako urokliwy- w moim odczuciu jest zaś wprost uzależniający :)


  Mydło jest płynem o średniej gęstości, półprzezroczystym i oliwkowo zabarwionym.

Ogromnym plusem wspomnianego kosmetyku Alep jest solidne opakowanie z poręcznym dozownikiem. Butelka zawiera 500 ml mydła, które pieni się słabo- lecz poczytać to należy jako jego zaletę ( przecież obfita piana nie jest zwykle efektem naturalnego składu środka myjącego...). Mydło Argile Provence w płynie jest bardzo wydajne- niewielka ilość wystarcza na umycie rozległych partii skóry, dlatego sadzę, że 500 ml owego mydlanego cudu wystarczy mi na długo.
  

 Podsumowując stwierdzam, iż mydło Alep w płynie jest świetną propozycją zarówno dla alergików, jak i osób nieobojętnych na aspekty zdrowotne i ekologiczne.

Wprost się w nim zakochałam...

Jeśli pragniecie kosmetycznej "miłości od pierwszego użycia"- polecam  serdecznie ;) 

 Mydło możecie znaleźć w sklepie Organeo :

http://www.organeo.pl/product-pol-761-Argile-Provence-Mydlo-w-plynie-ALEP-500-ml.html 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz